Stolni tenis u Međimurju

1. Hrvatska liga – 10.kolo

PRVA HRVATSKA LIGA

MEĐIMURSKO-SLAVONSKI DERBIJI

Odigrano je 10. kolo I. HL za muškarce i žene u kojem su naši predstavnici ostvarili važne pobjede.

Igrači Mihovljana gostovali su kod ekipa Dračica iz Đakova te ekipe Cibalija iz Vinkovaca te su ostvarili polovičan uspjeh. U prvom meču protiv Dračice ostvarili su važnu pobjedu rezultatom 4:2, a za taj uspjeh bio je najzaslužniji Nino Bujan ostvarivši dvije pojedinačne pobjede te u igri parova s Nikolom Mikacom. Pobjedu je ostvario i N. Mikac rezultatom 3:2 nad Tomincem preokrenuvši meč u svoju korist nakon gubitka prva dva seta. U popodnevnom meču igrači Mihovljana gostovali su kod Cibalije i u uzbudljivom meču koji je doveden do 7. partije, nažalost, upisali poraz rezultatom 4:3. Po jednu pobjedu ostvarili su N. Mikac i N. Bujan te par N. Mikac/Bujan, dok je Robert Mikac ipak morao priznati poraze protiv puno mlađih i perspektivnih igrača Kolaka i Andabaka.

STK DRAČICE Đakovo – STK MIHOVLJAN 2:4 Dražić – Bujan 2:3 (8,6,-5,-16,-6), Tominac – N. Mikac 2:3 (9,7,-3,-2,-12), Babić – R. Mikac 3:1 (8,-9,8,9), Babić/Dražić – Bujan/N Mikac 0:3 (-5,-7,-8), Dražić – N. Mikac 3:0 (5,7,7), Babić  – Bujan 0:3 (-6,-9,-2)

STK CIBALIA Vinkovci – STK MIHOVLJAN 4:3 Biber – Bujan 3:0 (6,7,6), Andabak – N. Mikac 1:3 (-8,-6,5-4), Kolak – R. Mikac 3:0 (9,6,7), Andabak/Biber – Bujan/N Mikac 2:3 (-9,10,7,-7,-9), Biber – N. Mikac 3:0 (9,6,10), Kolad  – Bujan 1:3 (-6,-4,11,-7), Andabak – R. Mikac 3:1 (8,8,-5,4)

Igrači Putjana gostovali su kod ekipe Slavonskog Broda te su u vrlo neizvjesnom meču pred ispunjenom dvoranom i glasnom podrškom domaće publike osigurali vrlo važnu pobjedu rezultatom 4:3. Pobjedu Putjanama osigurali su Boris Preksavec pobijedivši svoja dva pojedinačna meča, a priključili su mu se Eugen Šimon i Dean Lajtman sa svojim pojedinačnim pobjedama. Pobjedu Putjanama u infarktnoj završnici osigurao je Dean Lajtman u zadnjem meču pobijedivši Mandića rezultatom 3:2, a zadnji set završio je 11:9.

STK SLAVONSKI BROD – STK PUTJANE 3:4 Klaić – Preksavec 0:3 (-9,-6,-9), Mandić – Šimon 0:3 (-7,-11,-8), Franjčec – Lajtman 3:1 (-7,7,9,6), Klaić/Franjčec – Preksavec/Šimon 3:0 (10,7,9), Klaić – Šimon 3:1 (7,-9,7,5), Franjčec – Preksavec 0:3 (-9,-7,-7), Mandić – Lajtman 2:3 (-8,6,9,-8,-9)

Igrači MSTC-a u popodnevnom terminu odigrali su svoj meč protiv ekipe Slavonskog Broda te su bez najboljeg igrača Matije Barića izgubili rezultatom 4:1. Jedinu pobjedu ostvario je Filip Godina protiv Zorka rezultatom 3:0.

STK SLAVONSKI BROD – STK MSTC 4:1 Klaić – Sokač 3:0 (4,1,1), Zorko – Godina 0:3 (-8,-7,-9), Franjčec – Panić 3:0 (7,6,8), Klaić/Franjčec – Godina/Panić 3:2 (2,-7,-6,5,7), Klaić – Godina 3:1 (-8,1,6,9)

POBJEDE ŠENKOVCA I HODOŠANA

Igračice Šenkovca ugostile su ekipu Graničar iz Slavonskog Broda te su uvjerljivo slavile rezultatom 4:0, prepustivši gošćama tek tri seta. Svoju prvu pobjedu u I. HL ostvarila je mlada Zara Bestijanić rezultatom 3:2 i to nakon što je uspjela preokrenuti zaostatak od dva seta u svoju korist.

STK ŠENKOVEC – STK GRANIČAR Slavonski Brod 4:0 Trupković – Kraljević 3:0 (8,4,3), Novak Ana – Lanusović 3:0 (6,5,8), Bestijanić – Kovačević 3:2 (-7,-4,1,5,10), Bestijanić/Crnčec – Kraljević/Lanusović 3:1 (8,9,-8,6)

U Hodošanu se ovog vikenda odigrao derbi susret između Hodošana i trenutno druge ekipe lige, Cibalije iz Vinkovaca. Gledatelji su mogli uživati u napetom meču koji je otišao na stranu domaće ekipe rezultatom 4:2, a ključnu pobjedu u meču ostvarila je Paula Markati protiv najbolje gostujuće igračice V. Vrdoljak preokrenuvši zaostatak od dva seta u svoju korist.

STK HODOŠAN – STK CIBALIA Vinkovci 4:2 Markati – Kolak 3:0 (2,7,3), Brodar – Vrdoljak 0:3 (-7,-9,-3), Purkat – Vučinić 3:1 (8,5,-9,11), Markati/Brodar – Vrdoljak/Vučinić 0:3 (-4,-13,-4), Markati – Vrdoljak 3:2 (-4,-6,8,9,7), Purkat – Kolak 3:2 (-10,7,3,-9,8)