26.09.2022

Međimurski Stolnoteniski Savez

Stolni tenis u Međimurju

PAUZA NAKON 13.KOLA SEZONE 2021/22 Međimurskih liga „Međimurske Novine“

Dubravko Hozjak – GSTK Prelog

PAUZA NAKON 13.KOLA SEZONE 2021/22 Međimurskih liga „Međimurske Novine“

Nakon 13. Kola uspješno su odigrane uz propisane preventivne mjere protiv korona virusa zaostale utakmice početka proljetnog dijela prvenstva Međimurskih liga „Međimurske novine“.

Od 28 odgođenih utakmica u ovoj pauzi odigrano je njih  18. U ovim zaostalim utakmicama domaćini su bili uspješniji sa 12 pobjeda, 1 utakmica je odigrana neriješeno, dok su gosti slavili u samo 5 utakmica. I dalje se  ova COVID-19 situacija pogoršava te nam i dalje stvara velike probleme kod dogovora i odigravanja, te iz tog razloga i bolesti igrača je još 10 odgođenih utakmica. „Zdravlje je na prvom mjestu“ te voditelj poručuje ekipama da sa razumijevanjem druge ekipe dogovaraju termine sljedećih utakmica ako su one izvan službenog ili termina ekipe, te odgođenih utakmica.

Slijedi nam 14.kolo te voditelj moli da se odigraju još 10 zaostalih utakmica.

Odluka da se TOP 12 najboljih igrača po ligama ove sezone igra za svaku ligu posebno u jednoj dvorani,tj. jedna liga = jedna dvorana, pa molimo da se klubovi prijave za domaćinstva te jave za koju ligu bi bili domaćini. TOP 12 se igra 12.ožujka 2022.

Budući da postoje nejasnoće oko ispadanja iz lige i tko ulazi ligu više, koliko ekipa i slično, u tom slučaju imamo propozicije natjecanja koje možete vidjeti na: https://msts.hr/propozicije-natjecanja/

Izdvojio bih dio iz Članka 5 o propozicijama koji govori o tome:
„Prvo i drugo plasirane ekipe iz druge, treće, četvrte, pete, šeste i sedme lige imaju pravo u slijedećoj sezoni nastupati u neposredno višem rangu natjecanja, a iz prvih 6 liga u neposredno niži rang natjecanja ispadaju deveto i deseto plasirane ekipe. U slučaju da se, zbog neprijavljivanja, isključenja iz natjecanja ili odustajanja neke od ekipa, lige ne mogu popuniti na navedeni način, u obzir za popunu dolaze slijedeće ekipe prema plasmanu u ligi iz koje se ekipa plasira u neposredno viši rang, ali najdalje do petoga mjesta na tablici. U slučaju da se liga ne popuni tim ekipama u njoj ostaju deveto, odn. deseto plasirane ekipe. Novo prijavljene ekipe u pravilu se uključuju u najniži rang natjecanja.“

Kada slijedimo propozicije to ukratko izgleda ovako:
1. Liga – ispadaju dvije ekipe koje se nalaze na pozicijama 9 i 10.
2. Liga – u prvu ligu ulaze ekipe na poziciji 1 i 2, a ligu niže sele 9. I 10.
3. Liga – u drugu ligu ulaze ekipe na poziciji 1 i 2, a ligu niže se po propozicijama sele 9 i 10. Pošto treća liga ima samo 8 ekipa te ne postoje pozicije 9 i 10 iz nje nitko ne seli ligu niže.
4. Liga – u treću ligu ulaze ekipe na poziciji 1 i 2, a ligu niže sele 9. I 10.
5. Liga – u četvrtu ligu ulaze četiri ekipe na poziciji 1,2,3 i 4 da se popuni liga sa 10 ekipa, a ligu niže sele 9. I 10.
6. Liga – u petu ligu ulaze četiri ekipe na poziciji 1,2,3 i 4 da se popuni liga sa 10 ekipa, a ligu niže seli pozicija 9., jer liga broji samo 9 ekipa.
7. Liga – u šestu ligu ulazi pet ekipa na poziciji 1,2,3,4 i 5 da se popuni liga sa 10 ekipa. I sve novo prijavljene ekipe počinju u ovoj ligi.

1. županijska liga „Međimurske Novine“

Tricom Paole Markati ostvarena je tijesna pobjeda ekipe Hodošana u Belici. Nedelišćanci su također svladalitijesnoekipu USTA Belice u napetoj utakmici gdje nije bilo neporaženog igrača. Trica Matije Barića u susretu ekipa Šenkovca i Hodošana je bila dovoljna za tijesnu pobjedu domaće ekipe. Filip Panić i Filip Godina tricama su ispratili goste iz Putjana u pobjedi ekipe MSTC-a.

Odgođene utakmice:
USTA Belica 1 – Hodošan 1 4:6
Nedelišće 1 – USTA Belica 1 6:4
ZEN-Šenkovec 2 – Hodošan 1 6:4
MSTC Čakovec – Putjane 2 MLD 6:4

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Mihovljan 3 Primabiro141211984225
2MSTC Čakovec131102834722
3ZEN-Šenkovec 2131012874321
4Putjane Brid13724814916
5Hodošan 112624625814
6USTA Belica 11333755759
7Putjane 2 MLD1131746647
8Nedelišće 113301042886
9Zasadbreg 113211044865
10HE-DRA 1 Draškovec13111142883

Skor igrača:
Nino Bujan (30-0), Filip Godina (38-1), Matija Barić (32-7), Boris Preksavec (28-7), Paula Markati (28-8), Miljenko Vračar (28-11), Eugen Šimon (27-12), Matija Strbat (24-11), Davor Vidović (24-12), Rinaldo Jurinec (13-7), Zoran Vidović (18-10), Filip Panić (25-14), Nikola Magdalenić (24-15), Nikola Mikac (20-13), Robert Lehkec (17-16), Dean Lajtman (20-19), Božidar Krnjoul (15-15), Siniša Mesarić (19-20), Tomislav Repalust (17-22), Goran Martinez (17-22), Samir Kučević (9-14), Branko Lipić (14-25) …

Sljedeće 14. Kolo:
HE-DRA 1 Draškovec – Putjane Brid
Zasadbreg 1 – Hodošan 1
Mihovljan 3 Primabiro – Nedelišće 1
ZEN-Šenkovec 2 – MSTC Čakovec
Putjane 2 MLD – USTA Belica 1

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/83

2. županijska liga „Međimurske Novine“

Ekipa Preloga na domaćem terenu je svladala goste iz Čakovca, gdje se tricom istaknuo Dubravko Hozjak. Ivica Jakupak tricom je predvodio ekipu Kotoribe za tijesnu pobjedu i važne bodove u srazu sa ekipom Šenkovca. Trice Dubravka Hozjaka i Krešimira Horvata bile su dovoljne za visoku pobjedu ekipe Preloga nad gostima iz Draškovca. Desetku je na gostovanju kod Šenkovca ostvarila vodeća ekipa Mihovljana.

Odgođene utakmice:

GSTK Prelog 1 – Čakovec 1 7:3
Kos-Kotoriba 3 – ZEN Šenkovec 3 6:4
GSTK Prelog 1 – HE-DRA 2 Draškovec 1 9:1
ZEN Šenkovec 4 – Mihovljan 2  0:10


EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Mihovljan 21212001041624
2Kos-Kotoriba 2141103954522
3Goričan 1141004984220
4GSTK Prelog 112723695116
5Čakovec 114617687213
6ZEN-Šenkovec 413535547613
7ZEN-Šenkovec 314347568410
8Kos-Kotoriba 31222837836
9Mala Subotica 11313945855
10HE-DRA 2 Draškovec12011124961

Skor igrača:

Robert Mikac (35-1), Kristijan Kovačić (35-1), Stjepan Vidović (33-4), Igor Vesenjak (36-5), Dubravko Hozjak (31-5), Ivan Pongračić (31-6), Dario Grd (33-9), David Čukulic (27-15), Anja Novak (22-14), Mario Uršanić (25-16), Vinko Legin (20-13), Marta Novak (22-17), Maja Trupković (18-16), Davorin Labazan (9-10), Krešo Horvat (17-19), Goran Spahija (16-19), Igor Munka (16-20), Josip Đuran (9-16), Renato Novak (14-25), Ivica Jakupak (12-24), Josip Rob (12-24)…

Sljedeće 14 kolo:

Goričan 1 – Čakovec 1
Kos-Kotoriba 2 – ZEN-Šenkovec 3
Mala Subotica 1 – HE-DRA 2 Draškovec
Kos-Kotoriba 3 – Mihovljan 2
GSTK Prelog 1 – ZEN-Šenkovec 4

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/84

3. županijska liga „Međimurske Novine“

Dominik Filipašić se istaknuo tricom u derbiju ekipa Donjeg Kraljevca i ČAK-a, te su domaćini ubilježili pobjedu uz prvi pojedinačni poraz Nine Bašeka. U Lopatincu u derbiju drugo i trećeplasiranog i napetom susretu podjela bodova sa ekipom ČAK-a, gdje je tricu ostvario Nino Bašek.

Odgođene utakmice:
ŠŠK ČAK Čakovec – Donji Kraljevec 2 3:7

Lopatinec 1 – ŠŠK ČAK Čakovec 5:5

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Donji Kraljevec 210820732718
2Lopatinec 111731753517
3ŠŠK ČAK Čakovec11623713914
4Lopatinec 311614555513
5HE-DRA 3 Draškovec1015438627
6Hodošan 21122750606
7Mihovljan 41122731796
8Čakovec 21121837735

Skor igrača:

Nino Bašek (32-1), Dominik Filipašić (25-1), Dejan Ivanuša (15-3), Damir Ivanuša (20-7), Jan Zrna (22-11), Nenad Perko (18-9), Mario Glavak (18-9), Karlo Šoltić (18-11), Miljenko Belovari (13-8), Rajko Bel (14-11), Vinko Grgić (18-15), Domagoj Turk (17-15), Dražen Bubek (13-13), Marko Ružić (8-8), Mark Trbuhović (12-13), Miro Baranašić (14-16), Mario Štefičar (15-18), Franjo Krznar (13-17), Marijan Čižmešija (14-19), Hana Zadravec (12-18)

Sljedeće 12.kolo:

Mihovljan 4 – Lopatinec 1
ŠŠK ČAK Čakovec – HE-DRA 3 Draškovec
Donji Kraljevec 2 – Hodošan 2
Čakovec 2 – Lopatinec 3

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/85

4. županijska liga „Međimurske Novine“

U Čakovcu visoka pobjeda istoimenog domaćina u srazu s ekipom Svete Marije, uz trice Ladislava Varge i Danka Šimona. U Goričanu pobjeda domaćina nad ekipom Svete Marije, za koju je najzaslužniji tricom Dejan Gudlin.

Odgođene utakmice:
Čakovec 3 – Sveta Marija 1 9:1
Goričan 3 – Sveta Marija 1 7:3

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Kos-Kotoriba 4121020952522
2Goričan 313850844621
3Čakovec 312732764417
4USTA Belica 213634676315
5Putjane 313625686214
6Nedelišće 213355666411
7Čakovec 41325658729
8ZEN-Šenkovec 51233652689
9Putjane 41331940907
10Sveta Marija 112011124961

Skor igrača:

Danko Šimon (28-2), Dejan Marčec (35-4), Stanislav Sović (20-4), Siniša Dvorski (32-7), Josip Šestanj (20-6), Goran Čok (16-6), Dražen Šoltić (28-11), Jurica Godina (16-7), Damir Sečan (18-8), Miljenko Peras (20-9), Josip Čižmešija (23-13), Dejan Gudlin (21-12), Zlatko Murković (23-15), Dragan Jelenić (12-8), Boris Gverić (15-14), Vladimir Šestak (20-19), Stjepan Šalamon (13-13), Ladislav Varga (15-17), Antun Mustač (16-20), Slavko Tratnjak (17-22), Tomislav Volf (15-21), Darko Trojko (12-17)…

Sljedeće 14 kolo:

Putjane 4 – Čakovec 3
ZEN-Šenkovec 5 – Kos-Kotoriba 4
Putjane 3 – Goričan 3
Sveta Marija 1 – Nedelišće 2
Čakovec 4 – USTA Belica 2

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/86

5. županijska liga „Međimurske Novine“

Patrik Bašnec se tricom istaknuo u visokoj pobjedi vodeće ekipe Goričana u srazu sa gostima iz Draškovca.

Odgođene utakmice:
Goričan 2 – HE-DRA 4 Draškovec  8:2

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Goričan 2131210923825
2Putjane 7131012795121
3Donji Vidovec 113814785217
4Joka-Čakovec13544676314
5GSTK Prelog 213445646612
6Donji Vidovec 213526616912
7Kos-Kotoriba 513517725811
8Mala Subotica 213427517910
9HE-DRA 4 Draškovec1323853777
10Stara Vaga Čakovec 613011233971

Skor igrača:

Patrik Bašnec (36-2), Marijan Sirc (30-3), Mladen Železnjak (31-4), Marko Puškadija (28-9), Zoran Matulin (28-9), Nenad Martinec (26-13), Pavlo Dornik (26-13), Matija Lukša (24-12), Danijel Škoda (16-8), Tomica Kos (23-12), Ivica Marton (23-13), Dragan Šajn (24-15), Matej Šlibar (19-14), Draženko Igrec (20-19), Dragan Rajher (19-20), Kristian Pintarić (14-15), Ivan Špicar (18-21), Stjepan Mikulić (18-21), Željko Varga (14-17), Stjepan Mikec (14-20), Ivan Gabaj (11-16), Stipe Babić (10-15), Damir Posavec (15-24), Miroslav Mikec (11-19), Branko Lovrek (14-25), Siniša Šlibar (8-16)…

Sljedeće 14 kolo:

Stara Vaga Čakovec 6 – HE-DRA 4 Draškovec
Donji Vidovec 2 – GSTK Prelog 2
Mala Subotica 2 – Putjane 7
Donji Vidovec 1 – Goričan 2
Kos-Kotoriba 5 – Joka-Čakovec

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/87

6. županijska liga „Međimurske Novine“

U derbiju začelja sretniji i spretniji tijesnom pobjedom u Nedelišću slavila je ekipa Svete Marije, gdje se tricom istaknuo Sven Poljak. Drugaekipa Svete Marije je na svom terenu tijesno svladala ekipu Dragoslavec Brega, a gostima nije pomogla ni trica Bojana Jambrovića. Donji Kraljevec je također tijesno svladao ekipu Svete Marije, za koju se tricom istaknuo Josip Filipašić.

Odgođene utakmice:
Nedelišće 3 – Sveta Marija 3 4:6
Sveta Marija 2 – Dragoslavec Breg 6:4
Donji Kraljevec 1 – Sveta Marija 2 6:4

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1USTA Belica 310910693119
2Lopatinec 411812733717
3Dragoslavec Breg12705724814
4Donji Kraljevec 111623624814
5Sveta Marija 211614565413
6Goričan 511506535710
7Zasadbreg 21121838725
8Sveta Marija 31112839714
9Nedelišće 31010928722

Skor igrača:

Nikola Merdanović (23-1), Josip Filipašić (27-6), Sven Poljak (20-5), Bojan Jambrović (27-7), Franjo Pintarić (19-5), Mladen Trbuhović (25-7), Marko Pergar (21-8), Branko Vučenik (16-7), Filip Blažek (22-11), Danijel Mavrin (16-8), Tihomir Horvat (21-11), Alen Kovačić (14-9), Stjepan Kolarić (17-11), Anton Jambrović (21-14), Nebojša Novak (12-8), Danijel Kos (11-8), Damir Kos (15-12), Roko Lesinger (13-14), Predrag Šafarić (9-12), Dragutin Mustač (8-13), Željko Blažek (9-15), Dražen Heric (7-13)…

Sljedeće 14 kolo:

USTA Belica 3 – Lopatinec 4
Nedelišće 3 – Dragoslavec Breg
Goričan 5 – Donji Kraljevec 1
Sveta Marija 2 – Zasadbreg 2

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/88

7. županijska liga „Međimurske Novine“

Visoku pobjedu uz trice Hrvoja Kulića i Saše Kneklina ostvarila je ekipa Pribislavca u srazu sa mladom ekipom Preloga. U derbiju drugo i treće plasirane ekipe, kipa Hodošana se vraća iz Mihovljana sa visokom pobjedom, za koju su najzaslužniji tricom Rafael Dominik i neporaženi Josip Pintarić.

Odgođene utakmice:
STK Pribislavec 1367 – GSTK Prelog 4 9:1
Mihovljan 6 – Hodošan 3 2:8

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1GSTK Prelog 3131120993124
2Hodošan 3131111953523
3Mihovljan 613832874319
4Udruga “OKUS” Knezovec13724755516
5HE-DRA 5 Draškovec13634765415
6STK Pribislavec 136713625755514
7Goričan 413508517910
8GSTK Prelog 41322943876
9Zasadbreg 313111140903
10Sveta Marija 413001391210

Skor igrača:

Renato Varga (30-2), Matija Volf (22-3), Elvis Janković (20-3), Josip Pintarić (26-4), Rafael Dominik (29-6), Luka Mikec (29-7), Tino Matić (29-7), Ali Avdija (24-6), Neven Šafarić (31-8), Matteo Demario Časni (17-5), Saša Kneklin (22-9), Ivan Kavran (26-11), Gabriel Dominik (22-10), Željko Mihalic (19-10), Filip Strahija (12-8), Robert Pintarić (16-15), Jura Bistrović (15-16), Sebastijan Munka (11-12), Antonija Matoša (10-12), Hrvoje Kulić (10-13), Helena Cmrečki (9-13), Dubravko Vrbanec (8-12)…

Sljedeće 14 kolo:
Udruga “OKUS” Knezovec – GSTK Prelog 3
Zasadbreg 3 – Sveta Marija 4
Goričan 4 – Mihovljan 6
Hodošan 3 – STK Pribislavec 1367
GSTK Prelog 4 – HE-DRA 5 Draškovec

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/89