20.05.2022

Međimurski Stolnoteniski Savez

Stolni tenis u Međimurju

KRAJ SEZONE 2021/22 Međimurskih liga „Međimurske Novine“

Uz moto „Zdravlje je na prvom mjestu“, došli smo do kraja sezone 2021/22 Međimurskih liga „Međimurske Novine“, te je završilo prvenstvo.

Odigrane su sve odgođene i zaostale utakmice te utakmice posljednjeg kola u 1. Županijskog ligi, te su kompletirani svi rezultati ove sezone.

Kroz nekoliko dana izaći će i posljednje izdanje biltena za ovu sezonu.

Slijedi nam Prvenstvo Međimurja za sezonu 2021/22 za seniore, mlađe kategorije i veterane, te završnica i podjela pehara.

U ovoj izazovnoj COVID-19 sezoni hvala svim voditeljima ekipa na suradnji, razumijevanju oko dogovora utakmica, slanja zapisnika te odigravanju utakmica koliko toliko je bilo moguće u redovitom terminu kola. Bilo je puno odgoda utakmica, te je možda u pojedinim ligama i regularnost toga upitna, međutim iz razgovora sa većinom voditelja u ovoj sezoni bilo je najvažnije da loptice nisu mirovale, tj. da se stolni tenis igra, te da dvorane nisu bile zatvorene i da prvenstvo nije bilo prekinuto ili odgođeno te da je završilo u predviđenom terminu.

Voditelj, Denis Tratnjak

1. županijska liga „Međimurske Novine“

U posljednjem kolu u Draškovcu je He-Dra 1 bila bolja od ekipe Nedelišća 1, u utakmici gdje nije bilo neporaženog igrača. MSTC i Hodošan podijelili su bodove, za koje je tricom zaslužan Filip Godina. Tricom Eugena Šimona, ekipa Putjana je visoko svladala USTA Belicu 1. U derbiju prvoplasirane i drugoplasirane ekipe, prvak Mihovljan je bez prvog igrača doživio poraz od ZEN-Šenkovca 2, uz tricu Matije Barića. U Belici za podjelu bodova između ekipa USTA Belica 1 i Zasadbreg 1 najzaslužniji je tricom Nikola Magdalenić.

Prvak lige je ekipa Mihovljan 3 Primabiro, uz 15 pobjeda, jednu neriješenu utakmicu u Belici, te dvije izgubljene od ekipe ZEN-Šenkovca. Na drugome mjestu je ekipa ZEN-Šenkovec 2 koja ima 14 pobjeda, dvije neriješene u srazu sa ekipama Putjana Brid i MSTC Čakovec, te neočekivana poraza od Putjana Brid i Hodošana 1. MSTC Čakovec je na trećem mjestu uz 12 pobjeda, tri neriješena rezultata i tri poraza. Na četvrtome mjestu je ekipa Putjane Brid, a sljede ih Hodošan 1, Putjane 2 MLD. Na sedmom mjestu je ekipa USTA Belica 1 sa istim brojem bodova kao i osmoplasirani Zasadbreg 1, ali bolji međusobni omjer osvojenih setova. U drugu ligu se sele devetoplasirana ekipa Nedelišće 1 i posljednjeplasirana ekipa HE-DRA 1 iz Draškovca.

U pojedinačnom omjeru pohvala na odigranoj sezoni bez poraza Nini Bujanu, dok ga slijede Filip Godina sa omjerom 49-5, Matija Barić 47-7, Boris Preksavec 40-9, te najbolja cura u Međimurskim ligama Paula Markati koja u konkurenciji sa dečkima ima omjer 42-12.

Rezultati 18 kolo:
HE-DRA 1 Draškovec – Nedelišće 1 7:3
MSTC Čakovec – Hodošan 1 5:5
Putjane Brid – USTA Belica 1 8:2
Mihovljan 3 Primabiro – ZEN-Šenkovec 2 3:7
ODGOĐENE UTAKMICE:
USTA Belica 1- Zasadbreg 1 5:5

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Mihovljan 3 Primabiro1815121225831
2ZEN-Šenkovec 21814221215930
3MSTC Čakovec1812331087227
4Putjane Brid1811341176325
5Hodošan 118855958521
6Putjane 2 MLD1852117610412
7USTA Belica 11835107210811
8Zasadbreg 11843117210811
9Nedelišće 1183114571237
10HE-DRA 1 Draškovec182115601205

Skor igrača:
Nino Bujan (38-0), Filip Godina (49-5), Matija Barić (47-7), Boris Preksavec (40-9), Paula Markati (42-12), Davor Vidović (40-14), Eugen Šimon (40-14), Miljenko Vračar (37-17), Nikola Magdalenić (36-18), Matija Strbat (29-15), Filip Panić (34-20), Nikola Mikac (27-18), Zoran Vidović (21-16), Božidar Krnjoul (22-17), Rinaldo Jurinec (17-15), Dean Lajtman (27-25), Siniša Mesarić (26-28), Robert Lehkec (26-28), Tomislav Repalust (24-30), Goran Martinez (23-31)…

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/83

2. županijska liga „Međimurske Novine“

U odgođenoj utakmici i direktnoj borbi za ostanak u drugoj ligi, u Maloj Subotici ni trica Ivana Pongračića nije bila dovoljna za pobjedu te je bod spasa uzela ekipa Kos-Kotoriba 3. Najtijesniju pobjedu za bod gostiju ostvario je Igor Munka u petom setu 11:13 u susretu sa Goranom Novak.

Na prvome mjestu se smjestila ekipa Mihovljan 2 koja ove sezone nije izgubila nijedan bod, te u 18 utakmica ostvarila 18 pobjeda. Iza njih na drugome mjestu se nalazi ekipa Kos-Kotoriba 2 koja ima isto bodova kao trećeplasirana ekipa Goričan 1, ali je bolja u međusobnom omjeru osvojenih setova. Obje ekipe su doživjele dva poraza od Mihovljana 2, jedan od Preloga te međusobni porazi tih ekipa. Ekipa Mihovljan 2 i Kos-Kotoriba 2 su ostvarile promociju u prvu Županijsku ligu. Na četvrtome mjestu je ekipa GSTK Prelog 1, a isto toliko bodova je skupila i ekipa Čakovec 1, ali je lošija u međusobnom omjeru. Iza njih su ekipe ZEN-Šenkovec 4, te ZEN-Šenkovec 3 i Kos-Kotoriba 3. Kao devetoplasirana ekipa Mala Subotica 1 sljedeće sezone se seli u treću ligu, također kao i posljednje plasirana ekipa HE-DRA 2 iz Draškovca.

U pojedinačnom dijelu Kristijan Kovačić je doživio samo jedan poraz, isto kao i Robert Mikac koji ima jednu pojedinačnu pobjedu manje. Slijedi ih Stjepan Vidović sa omjerom 42-5, te Igor Vesenjak sa omjerom (43-6).

ODGOĐENE UTAKMICE:
Mala Subotica 1 – Kos-Kotoriba 3 5:5

KONAČNA TABLICA:

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Mihovljan 21818001532736
2Kos-Kotoriba 21814041176328
3Goričan 11814041305028
4GSTK Prelog 118747879318
5Čakovec 118828899118
6ZEN-Šenkovec 4186578010017
7ZEN-Šenkovec 31844107011012
8Kos-Kotoriba 31843116111911
9Mala Subotica 11826106711310
10HE-DRA 2 Draškovec180216461342

Skor igrača:

Kristijan Kovačić (52-1), Robert Mikac (51-1), Stjepan Vidović (42-5), Igor Vesenjak (43-6), Dario Grd (45-9), Dubravko Hozjak (43-11), Ivan Pongračić (41-11), Mario Uršanić (34-19), Marta Novak (32-22), David Čukulic (32-22), Marko Friščić (16-11), Vinko Legin (25-19), Anja Novak (25-19), Maja Trupković (26-23), Josip Repalust (22-23), Davorin Labazan (16-18), Goran Spahija (22-25), Igor Munka (24-30), Josip Đuran (13-19), Ivica Jakupak (21-33), Krešo Horvat (21-33), Marin Korent (15-26), Renato Novak (17-32), Marko Tota (15-39), Zvonimir Turk (11-29), Josip Rob (13-35)…

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/84

3. županijska liga „Međimurske Novine“

U trećoj ligi prvak je poznat već otprije jer su sve utakmice odigrane prije tri tjedna. Donji Kraljevec 1 je na prvome mjestu uz 12 pobjeda i dvije neriješene utakmice u srazu sa Lopatinec 1. Drugoplasirana je ekipa Lopatinec 1 sa 10 pobjeda, 3 nerješena susreta i jednim porazom, te sa ekipom Donjeg Kraljevca 1 seli u drugu Županijsku ligu.
Kako ove sezone treća liga broji samo 8 klubova, a po propozicijama ispadaju devetoplasirana i desetoplasirana ekipa, iz treće lige ove sezone ne ispada nijedna ekipa. Tako se na četvrtome mjestu smjestila ekipa Lopatinec 3, te ju slijedi ekipa Čakovec 2 na petom mjestu, na šestome mjestu je ekipa Hodošan 2 koja je bolja u međusobnom omjeru sa Mihovljanom 4 na sedmom mjestu uz isti broj bodova. Na osmome mjestu je ekipa HE-Dra 3 iz Draškovca.

U pojedinačnom dijelu Nino Bašek je na prvome mjestu uz 35 pobjeda i samo jedan poraz, te ga slijedi Dominik Filipašić sa također samo jednim porazom ali sa 31 pobjedom. Iza njega se nalazi Damir Ivanuša sa omjerom 27-9 te Mario Glavak sa omjerom (27-2).

KONAČNA TABLICA:

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Donji Kraljevec 21412201033726
2Lopatinec 11410311013923
3ŠŠK ČAK Čakovec14824934718
4Lopatinec 314617627813
5Čakovec 21441952889
6Hodošan 21432959818
7Mihovljan 41432943978
8HE-DRA 3 Draškovec1415847937

Skor igrača:

Nino Bašek (35-1), Dominik Filipašić (31-1), Damir Ivanuša (27-9), Mario Glavak (27-12), Karlo Šoltić (26-12), Rajko Bel (23-11), Jan Zrna (28-14), Miljenko Belovari (20-10), Nenad Perko (21-12), Domagoj Turk (21-17), Vinko Grgić (20-18), Dražen Bubek (18-17), Mark Trbuhović (15-16), Marko Ružić (12-13), Mario Štefičar (15-18), Dario Damjan (13-18), Hana Zadravec (16-23), Danijel Matjačić (17-25), Marijan Čižmešija (17-25)

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/85

4. županijska liga „Međimurske Novine“

U odgođenim utakmicama Kotoriba je bila bolja od Nedelišća 2, a poraz nije spriječio ni tricom Dejan Marčec. Tricama Dražena Šoltića i Zlatka Murkovića ostvarena je visoka pobjeda ekipe Putjane 3 nad ekipom Svete Marije.

Kos-Kotoriba 4 je osvojila prvo mjesto uz 15 pobjeda i tri neriješene utakmice te bez poraza. Slijedi ih ekipa Goričan 3 sa 12 pobjeda 5 neriješenih i jedan poraz, te je zajedno sa ekipom Kos-Kotoriba 4 seli u viši rang, tj. treću ligu. Pehar za treće mjesto uz 11 pobjeda, 3 neriješena i 4 poraza osvaja ekipa Čakovec 3. Na četvrtome mjestu je ekipa USTA Belica 2 sa istim brojem bodova kao i ekipa Putjane 3, ali i bolji međusobni omjer. Šesto i sedmo mjesto sa istim brojem bodova su se smjestile ekipe ZEN-Šenkovec 5 i Čakovec 4, te su Šenkovčani bolji u međusobnom omjeru. Iza njih se smjestila ekipa Nedelišća 2 na osmome mjestu. U petu ligu sele na devetome mjestu ekipa Putjane 4, te na desetome mjestu ekipa Sveta Marija 1.

Kod pojedinaca najviše se istaknuo Danko Šimon sa omjerom 43 pobjede 5 poraza, dok ga slijede Siniša Dvorski i Dejan Marčec sa istim omjerom 46 pobjeda i 8 poraza, a iza njih se nalazi Stanislav Sović sa 29 pobjeda i 6 poraza.

ODGOĐENE UTAKMICE:
Kos-Kotoriba 4 – Nedelišće 2 7:3
Putjane 3 – Sveta Marija 1 7:3

KONAČNA TABLICA:

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Kos-Kotoriba 41815301364433
2Goričan 31812511156529
3Čakovec 31811341126825
4USTA Belica 218855958521
5Putjane 318936978321
6ZEN-Šenkovec 518549819914
7Čakovec 418468859514
8Nedelišće 218459859513
9Putjane 4184113541269
10Sveta Marija 1180117401401

Skor igrača:

Danko Šimon (43-5), Siniša Dvorski (46-8), Dejan Marčec (46-8), Stanislav Sović (29-6), Dražen Šoltić (41-13), Ivan Hajdinjak (20-7), Josip Šestanj (29-11), Jurica Godina (26-10), Damir Sečan (26-12), Goran Čok (19-9), Dejan Gudlin (31-17), Zlatko Murković (34-20), Josip Čižmešija (32-19), Miljenko Peras (29-18), Dragan Jelenić (22-16), Vladimir Šestak (31-23), Boris Gverić (15-16), Ladislav Varga (22-24), Stjepan Šalamon (14-16), Ervin Bajuk (19-23), Antun Mustač (23-28), Tomislav Volf (18-24), Damir Čakmazović (12-17), Slavko Tratnjak (21-30), Darko Trojko (18-28), Dragutin Godina (12-23), Željka Podgorelec-Sirc (10-21) …

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/86

5. županijska liga „Međimurske Novine“

Ekipa Goričan 2 je osvojila prvo mjesto sa 16 pobjeda i 2 neriješene utakmice, te bez ijednog poraza, ispustivši bod ekipi Joke-Čakovec i Donji Vidovec 1. Na drugome mjestu se smjestila ekipa Putjane 7, sa 12 pobjeda 4 neriješene i 2 poraza, dok su na trećem i četvrtom mjestu ekipe Donji Vidovec 1 i Donji Vidovec 2. Ove četiri ekipe su zaslužile promociju u četvrtu ligu, iz razloga da se ona sljedeće sezone popuni sa 10 ekipa. Na petome mjestu se smjestila ekipa Kos-Kotoriba 5, te ih slijedi ekipa GSTK Prelog 2 na šestome mjestu sa istim brojem bodova kao i Joka-Čakovec na sedmom mjestu ali su bolji u međusobnom omjeru, te na osmome mjestu je ekipa He-DRA 4 Draškovec. Kao devetoplasirana ekipa u 6 ligu se seli Mala Subotica 2, a sa njima također se seli i ekipa Stara Vaga Čakovec 6.

U pojedinačnom dijelu samo sa 2 poraza i ravnih 50 pobjeda istaknuo se Patrik Bašnec, iza njega se nalazi Marijan Sirc sa omjerom 40 pobjeda i 3 poraza, te ga slijedi Mladen Železnjak 37-7 i Marko Puškadija sa omjerom 40-9.

KONAČNA TABLICA:

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Goričan 21816201314934
2Putjane 71812421067428
3Donji Vidovec 11810261017922
4Donji Vidovec 218828869418
5Kos-Kotoriba 5188191067417
6GSTK Prelog 218567889216
7Joka-Čakovec18648889216
8HE-DRA 4 Draškovec18558859515
9Mala Subotica 21852116811212
10Stara Vaga Čakovec 6180216411392

Skor igrača:

Patrik Bašnec (50-2), Marijan Sirc (40-3), Mladen Železnjak (37-7), Marko Puškadija (40-9), Zoran Matulin (36-10), Pavlo Dornik (39-15), Nenad Martinec (36-18), Matija Lukša (34-17), Tomica Kos (30-15), Ivica Marton (30-16), Danijel Škoda (18-11), Matej Šlibar (28-18), Dragan Šajn (31-21), Dragan Rajher (29-25), Stjepan Mikec (25-24), Kristian Pintarić (19-19), Draženko Igrec (26-28), Željko Varga (22-24), Miroslav Mikec (17-20), Ivan Špicar (22-26), Stjepan Mikulić (24-30), Ivan Gabaj (14-19), Stipe Babić (14-20), Dejan Slaviček (11-19)…

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/87

6. županijska liga „Međimurske Novine“

U odgođenim utakmicama Sveta Marija 2 je svladala Nedelišće 3 uz tricu Dragutina Mustača i neporaženog Nebojše Novaka. Lopatinec 4 je bio bolji na domaćem terenu u srazu sa Donjim Kraljevcom 1, uz trice Franje Pintarića i Mladena Trbuhovića, te je Goričan 5 svladao u gostima Nedelišće 3 uz tricu Filipa Blažeka.

Uz 13 pobjeda dvije neriješene sa Svetom Marijom 3 i Svetom Marijom 2, te poraz od Dragoslavec Brega na prvome je mjestu ekipa USTA Belica 3. Lopatinec 4 se smjestio na drugome mjestu uz 11 pobjeda, 2 neriješene utakmice i 3 poraza, a iza njih na trećem mjestu sa 9 pobjeda, 2 neriješene i 5 poraza ekipa Dragoslavec Breg. Na četvrtome mjestu u krugu tri ekipe, najbolji međusobni omjer ima ekipa Donji Kraljevec 1. Ekipe koje sljedeće sezone idu u petu ligu su USTA Belica 3, Lopatinec 4, Dragoslavec Breg i Donji Kraljevec 1. Na petome mjestu je ekipa Goričan 5, te na šestome mjestu ekipa Sveta Marija 2. Sedmo i osmo mjesto sa istim brojem bodova drže Sveta Marija 3, koja je bolja u međusobnom omjeru, te ekipa Zasadbreg 2. U sedmu ligu se seli ekipa Nedelišće 3 sa devetog osvojenog mjesta.

U pojedinačnom dijelu sa 31 pobjedom i 5 poraza na čelu je Nikola Merdanović, slijedi ga sa omjerom 28 pobjeda i 5 poraza Franjo Pintarić,  te Mladen Trbuhović i Bojan Jambrović sa 35 pobjeda i 9 poraza.

ODGOĐENE  UTAKMICE:
Sveta Marija 2 – Nedelišće 3 9:1
Lopatinec 4 – Donji Kraljevec 1 9:1
Nedelišće 3 – Goričan 5 3:7

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1USTA Belica 31613211075328
2Lopatinec 41611231085224
3Dragoslavec Breg16925946620
4Donji Kraljevec 116826817918
5Goričan 516907867418
6Sveta Marija 216826827818
7Sveta Marija 3162311581027
8Zasadbreg 2163112571037
9Nedelišće 3162014471134

Skor igrača:

Nikola Merdanović (31-5), Franjo Pintarić (28-5), Mladen Trbuhović (35-9), Bojan Jambrović (35-9), Marko Pergar (33-11), Filip Blažek (35-13), Sven Poljak (28-12), Mario Dokleja (18-8), Stjepan Kolarić (31-14), Branko Vučenik (19-9), Tihomir Horvat (31-15), Josip Filipašić (32-16), Danijel Mavrin (26-13), Alen Kovačić (24-14), Danijel Kos (16-12), Roko Lesinger (22-17), Anton Jambrović (26-21), Damir Kos (20-17), Nebojša Novak (16-14), Dragutin Mustač (18-18), Željko Blažek (15-22), Predrag Šafarić (12-21)…

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/88

7. županijska liga „Međimurske Novine“

U odgođenim utakmicama u Prelogu podjela bodova između ekipa Prelog 3 i He-Dra 5, uz tricu Tina Matića. U Zasadbregu je pobjedu odnijela gostujuća ekipa Preloga 4 gdje se tricom istaknuo Fran Matošić.

Na vrhu sedme lige sa 16 pobjeda 1 neriješenom sa ekipom Preloga 3 te 1 porazom također od ekipe Prelog3 se smjestila ekipa Hodošan 3. Na drugome mjestu je mlada ekipa Mihovljan 6, uz 13 pobjeda, 3 neriješena susreta i 2 poraza, dok ih slijedi na trećem mjestu ekipa GSTK Prelog 3 sa 12 pobjeda, 4 neriješena susreta i 2 poraza. Četvrto mjesto drži ekipa HE-Dra 5 Draškovec, dok je peta ekipa STK Pribislavec sa istim brojem bodova kao i šestoplasirana ekipa ali imaju bolji međusobni omjer. Ekipe Hodošan 3, Mihovljan 6, GSTK Prelog 3, HE-DRA 5 Draškovec i STK Pribislavec sljedeće sezone nastavljaju igranje u višem rangu, tj. u šestoj ligi. Šesto mjesto je zauzela ekipa Udruge „OKUS“ Knezovec, te ih slijede sa istim brojem bodova ekipe GSTK Prelog 4 ali boljem međusobnom omjeru i Goričan 4. Na devetom mjestu je mlada ekipa Zasadbreg 3, dok jedina ekipa bez bodova je jedna od najmlađih ekipa Sveta Marija 4.

U pojedinačnom dijelu sa 42 pobjede i samo 2 poraza se istaknuo Renato Varga, slijedi ga mladi Matija Volf sa 32 pobjede i 4 poraza, a iza njega su se smjestili Josip Pintarić sa omjerom 36 pobjeda i 5 poraza te Rafael Dominik  sa 42 pobjede i 7 poraza.

ODGOĐENE UTAKMICE:
GSTK Prelog 3 – HE-DRA 5 Draškovec 5:5
Zasadbreg 3 – GSTK Prelog 4 3:7

EkipaUkupnoPobjedaNeriješenoIzgubljeno+Bodovi
1Hodošan 31816111374333
2Mihovljan 61813321235729
3GSTK Prelog 31812421245628
4HE-DRA 5 Draškovec189451047622
5STK Pribislavec 1367189361067421
6Udruga “OKUS” Knezovec189361037721
7GSTK Prelog 41842126211810
8Goričan 41850136311710
9Zasadbreg 3182214621186
10Sveta Marija 4180018161640

Skor igrača:

Renato Varga (42-2), Matija Volf (32-4), Josip Pintarić (36-5), Rafael Dominik (42-7), Ali Avdija (35-7), Luka Mikec (42-9), Tino Matić (39-12), Gabriel Dominik (35-12), Neven Šafarić (39-15), Matteo Demario Časni (20-8), Željko Mihalic (25-11), Ivan Kavran (34-15), Saša Kneklin (28-14), Hrvoje Kulić (18-16), Robert Pintarić (24-22), Dubravko Vrbanec (15-16), Jura Bistrović (17-19), Helena Cmrečki (15-21), Robert Meglić (12-17) …

više detalja : http://www.natjecanje.com/TournamentFormatsLists/Details/89